بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت علی النقی علیه السلام معدن لطف و صفا ، گستره‏ عظیم ولایت ، پناه درماندگان ، آیینه‏ تمام نمای عصمت ، هادی امّت ، اسوه ‏ مجد و شرافت ، نای پرخروش ولایت و ناخدای کشتی هدایت بود که در دوران عمرش جز به راهنمایی و راهبری انسان ها مشغول نبود .
سالروز ولادت فرخنده فرزند مطهر و بزرگوار امام جواد (ع) است که در تفسیر قرآن، فقه و اخلاق ممتاز بود و ایشان را با القابی همچون: هادی، نجیب، مرتضی، نقی، فقیه، امین و طیب نیز خطاب می کنند که به راستی جایگاه دهمین پیشوا و سرور شیعیان در دنیا و آخرت نمونه است و آن حضرت نزد خداوند متعال بسیار گرامی و ارجمند هستند.

امام هادی (ع) در طول زندگی مبارک و البته پر فراز و نشیب خود خدمات ارزشمندی را در راستای اشاعه اسلام ناب محمدی (ص) ارائه کردند و با پرورش دهها دانشمند، عالم و اندیشمند برجسته در دامانِ پاک خویش، مردم آن زمانه را از اقیانوس فضائل علمی و معنوی خود بهره مند ساختند.

امام هادی (ع) و سایر ائمه اطهار علیهما السلام قطب نمایی برای ترسیم سره از ناسره و هدایت انسانها از گمراهی و تاریکی به سمت نور و روشنایی هستند و هر که به اندیشه ها و آرمانها و وصایای آن امام رحمت چنگ زده و در مدار دستورات الهی و نقشه راه قرآن کریم حرکت نماید، بی شک در دنیا و آخرت از شر بدی ها و وسوسه های شیطانی در امان خواهد ماند و به درجات عالیه دست می یابد.

امام هادی (ع) ستاره ای درخشان و زیبا هستند که با عنایات خاصه حضرت باری تعالی در آسمان امامت و ولایت طلوع کرده و عالم را با نور هستی بخش خود زیبا و منور ساختند، گرچه حاکمان خودکامه و مستبد عصر ایشان مقام الهی و والای آن حضرت را درک نکرده و با توسل به انواع روش های ناجوانمردانه و در آشکار و خفا به امام معصوم (ع) ظلم کرده و در نهایت ایشان را به شهادت رساندند.

اینجانب پانزده ذیحجه میلاد امام پاکی و روشنایی ، ستاره‏ راهنمای بشریت ، گنجینه‏ ارزشمند کرامت ، قله بلند فضیلت ، برگزیده‏‌ی خداوند سرمد ، حضرت امام هادی (ع) را به همه شیعیان و دوست داران اهل بیت علیهم السلام تبریک عرض نموده و آرزومندم همه ما بتوانیم در دنیا از زندگی سراسر معنویت در سایه سار برکات اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام و در آخرت از شفاعت آن بزرگواران بهره مند گردیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

عباس قطب الدین

۴ شهریورماه ۱۳۹۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد