سلام بر تو که نیازمندان را باب الحوائجی.

میلاد پرنور هفتمین ستاره آسمان ولایت و امامت، حضرت امام موسی کاظم (ع) را به تمامی شیعیان و دوستداران اهلبیت عصمت و طهارت (ع) تبریک و تهنیت عرض می کنم.

امام بزرگواری که نام پر برکتش الهام بخش ِ صبوری، شکیبایی، بردباری و حلم است و در طول دوران امامت خویش برای تبیین و تشریح معارف و احکام الهی، مبارزه بی امان با حاکمان ستمگر و شکستن صولت شیطانی آنان در میدان‌های مختلف و تشریح مبانی حق، تربیت شاگردان متعدد به منظور خنثی‌ سازی نقشه‌های مخرب و دین‌ سوز دشمنان، کمک به مظلومان و محرومان و دفاع و سامان‌ دهی شیعیان با شیوه‌های مختلف تربیتی، عملی و مناظره‌های سیاسی تا پای جان ایستادگی کردند.

نشر فقه جعفری و اخلاق و تفسیر و کلام که از زمان دیگر امامان بزرگوارمان آغاز و عملی شده بود، در زمان حضرت امام موسی کاظم (ع) نیز همچنان ادامه داشت، تا مردم بیش از پیش به خط مستقیم امامت و حقایق مکتب جعفری آشنا شوند، و این مشعل فروزان را از ورای اعصار و قرون به آیندگان برسانند.

امام کاظم (ع) از جایگاهی رفیع در پیشگاه خداوند بهره مند بودند و حقانیت و صداقت این امام بزرگوار به اندازه ای بود که پیوسته نقشه های دشمنان را خنثی می کردند و گاها حتی دشمنان تحت تاثیر وجود مبارک این امام همام به راه درست رهنمون می شدند.

بار دیگر میلاد فرخنده هفتمین فخر عالم امکان را تبریک عرض نموده و از خداوند منان می خواهم توفیق تفکر و تعمق در سیره زندگانی حضرت امام موسی کاظم ( ع ) را به ما عطا فرماید تا بتوانیم در زمره شیعیان و پیروان راستین آن حضرت قرار بگیریم.

عباس قطب الدین

۹ شهریورماه ۱۳۹۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد