به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات سامراء ، آقای عباس قطب الدین مسئول قرارگاه اسکان و تغذیه مراسم اربعین حسینی در شهر مقدس سامراء و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سامراء در تشریح اقدامات صورت گرفته برای آماده سازی شهر سامراء و بلد در آستانه اربعین حسینی افزود : در سال ۹۷ تعداد ۲۶ موکب در شهر مقدس سامرا و بلد به ارائه  خدمات اسکان و تغذیه به زوار اربعین  سید و سالار شهیدان  حضرت اباعبدالله حسین علیه السلام خواهند پرداخت که از این تعداد موکب ، ۱۶ موکب خاص شهر مقدس سامرا خواهد بود .

مواکب فوق از استانهای خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، سیستان و بلوچستان ، قم ، اصفهان ، اردبیل و قرارگاه سپاه به زائرین اربعین امام حسین علیه السلام خدمات خواهند داد .

وی گفت : در بخش اسکان در سال ۹۶ قریب به ۵۲۰۰ نفر خواب روزانه و در مجموع ۵۲ هزار نفر خواب طی مدت ۱۰ روز اربعین برای زوار مکان اسکان فراهم شده بود . امسال نیز با همت مواکب  فوق الذکر جهت خواهران و برادران ۹۱۰۰  نفر خواب در روز که جمعا ۹۱ هزار نفر خواب ایجاد می شود که ۳۰ درصد  ظرفیت اسکان جهت خواهران بزرگوار می باشد.

امسال به نسبت سال گذشته در بخش اسکان ۸۰% افزایش فضای استراحت و خواب برای زوار در شهر مقدس سامرا پیش بینی شده است.

مسئول قرارگاه اسکان و تغذیه شهر مقدس سامراء با بیان اینکه در بخش تغذیه در سال ۹۶ طی ده روز اربعین ۵۶۰ هزار پرس صبحانه ، نهار ، شام و میان وعده بین زائران عزیز توزیع شده بود. که  در سال ۹۷ افزایش چشم گیری در خصوص ارائه خدمات تغذیه به زوار عزیز خواهیم داشت.

میان وعده ۷۴۰ هزار پرس ، صبحانه ۴۲۰ هزار پرس، ناهار ۴۵۰ هزار پرس و شام ۴۰۰ هزار پرس غذا ‏ جمعا  به مقدار دومیلیون و ده هزار  پرس غذای گرم بین زوار اربعین در شهر مقدس سامرا توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: از جمله خدمات دیگری که به زوار عزیز خواهیم داشت نصب توالت ها و حمام های سیار می باشد که در چندین مکان مناسب در مسیر ورود زوار حرم مطهر امامین عسکریین علیهم‌السلام نصب خواهد شد. جمعا تعداد ۲۰۰ چشمه توالت و سرویس بهداشتی و ۱۳۶ چشمه حمام خواهیم داشت.

آقای قطب الدین با بیان اینکه از جمله خدمات ارزشمند دیگری که امسال نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است نصب نانوایی و پخت نان برای زوار گرامی است که  ان شاء الله طی مدت ۱۰ روز ۴۰۰ هزار قرص نان پخته و بین زائرین اربعین سید و سالار شهیدان توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد : امسال به حول و قوه الهی تعداد دو اکیپ پزشکی و پرستاری در دو نقطه از حرم مطهر امامین عسکریین علیهم السلام مستقر خواهد شد  که  یک اکیپ در میدان اصلی و یک اکیپ در ورودی حرم مطهر و درمانگاه حرم استقرار خواهد داشت که خدمات پزشکی و درمانی را  به زوار عزیز ارائه می‌نمایند.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات سامرا با بیان اینکه در سال گذشته تعداد ۵ موکب از برادران اهل تسنن خدمت رسانی به زوار اربعین امام حسین علیه السلام را عهده دار بودند.امسال نیز با مساعدت این عزیزان ،شاهد حضور چشم گیر آنها در اسکان و تغذیه برای زوار اربعین خواهیم بود .

وی گفت : با عنایت خداوند متعال و لطف اهل بیت علیهم السلام منطقه از وجود داعش و تکفیری ها پاکسازی گردیده است که امسال نسبت به سنوات گذشته شهر مقدس سامراء از امنیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

مسئول قرارگاه اسکان و تغذیه شهر مقدس سامراء با اشاره به وحدت صورت گرفته بین برادران شیعه و اهل تسنن افزودند الحمدالله با نشست های که با بزرگان و شیوخ اهل تسنن داشته ایم به نقطه مشترکی رسیده ایم و ان شاء الله با وحدت شیعه و سنی شاهد خدمت رسانی بیشتر به زوار اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام خواهیم بود.

در پایان آقای قطب الدین ضمن تقدیر و تشکر از ملت و دولت کشور دوست و برادر عراق و عتبه عسکریین علیهم السلام به حول و قوه الهی امسال جهت اسکان زوار مشکل خاصی نخواهیم داشت. لذا از زائرین عزیز استدعا داریم به دلیل محدود بودن فضای حرم و ازدحام جمعیت در اربعین کمترین زمان اسکان را به شهر مقدس سامرا اختصاص دهند و همچنین زائران گرامی با توجه به بالا بودن قیمت دینار عراق حتماً وجه نقد دیناری همراه خود داشته باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد