شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام اگر چه داغی گران برای دوستداران فرزندان فاطمه است اما این درد را با “اللهم عجل لولیک الفرج” تسکین می‌دهند و چشم به لحظه‌های ناب با او بودن دوخته‌اند.
امام حسن عسکری علیه السلام در همه صفات پسندیده انسانی و فضایل اخلاقی در حد کمال بودند که در آن میان عبادت، شجاعت و صلابت روحی، قوت قلب، صیانت نفس و جرات و شهامت، فروتنی، گشاده رویی و سخاوت و بخشندگی، زهد و ساده زیستی و ترغیب به خدمت رسانی از ویژگی های شخصیتی ایشان به شمارمی آید.
در روزگار ما وظیفه علما و اندیشمندان این است که بیش از پیش شخصیت آن امام بزرگوار را به آحاد مردم و به خصوص قشرجوان معرفی کنند تا زندگی سراسر فراز و نشیب آن حضرت سرلوحه زندگی آنان قرارگیرد.
به روان پاک آن پیشوای بزرگان عالم درود می‌فرستیم، همو که جاحظ ادیب نامدار عرب که دوست اهل بیت هم نبود درباره‌اش گفت: که حکیم‌ترین و خردمندترین مردم در سامراء نفس می‌کشد، و با زمزمه دعای فرج فرزند صالحش که پیشوای صالحان است، می‌گوییم السَّلَامُ عَلَیْکُمْ یَا أَهْلَ بَیْتِ النُّبُوَّهِ وَ مَوْضِعَ الرِّسَالَهِ، لعن الله قاتلیکم و ظالمیکم یا آل الله.
اینجانب سالروز شهادت یازدهمین پیشوای معصوم مذهب تشیع، حضرت امام حسن عسکری علیه السلام را به عموم مسلمین تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال مسئلت می‌نماید همه ما را از پیروان و رهپویان اندیشه زلال معرفت و تفکر این امام همام قرار دهد.
عباس قطب الدین
۲۴ آبان ۱۳۹۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد