مسئول کارگاه آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان در این آئین با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد این آثار هنری گفت: چهار روپوش ترمه نفیس برای پوشش قبور مطهر امام‌ حسن عسکری(ع) و امام هادی(ع) و مزار مطهر نرجس خاتون و حکیمه خاتون طراحی و دوخته شده است.

محمد حسین ایرانپور افزود: بهره‌گیری از شش هزار مثقال ملیله، هشت هزار مثقال نقره، ۱۰هزار مثقال انواع سنگ‌های زینتی در تلفیق چند هنر از جمله ملیله دوزی، مروارید دوزی، گلدوزی، خطاطی و هنرهای تزئینی دیگر، از دیگر ویژگی این آثار هنری است.

وی با بیان اینکه این چهار اثر هنری در مدت سه سال طراحی و دوخته شد، گفت: روپوش‌های تهیه شده مزین به آیه‌های قرآن کریم و اسامی پیامبر اسلام(ص) و حضرت زهرا(س) است.

مسئول کارگاه آفرینش‌‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد فرش رونمایی شده گفت: این ستاد متقبل طراحی و بافت پنج فرش نفیس برای ایوان‌های مختلف ائمه معصومین در عتبات عالیات شده که تاکنون فرش‌های ایوان طلای امام حسین(ع)، امام علی(ع) و ابوالفضل العباس(ع) بافته و برای این آستان‌های مقدس ارسال شده است.

ایرانپور افزود: فرش آستان مقدس حضرت امامین عسکریین به عنوان چهارمین فرش ۵۰رج در اندازه چهار و نیم در شش و نیم متر توسط ۱۱۰بانوی هنرمند اصفهانی زیر نظر استاد حکیمی در مدت دو سال ونیم طراحی و بافته شده است.

وی با بیان اینکه آ ثار هنری تهیه شده به دست هنرمندان و خیران اصفهانی در روزهای پایانی آذر جاری و همزمان با ولادت امام حسن عسکری(ع) در حرم مطهر آن حضرت نصب خواهد شد گفت: این فرش نفیس با زمینه طلایی و همرنگ با زمینه ایوان طلای این صحن مطهر و نیز با حاشیه آبی رنگ مشابه حاشیه ایوان طلا طراحی و بافته شده است.

ایرانپور با اشاره به اینکه از ۲۰۰طرح تعریف شده در ستاد عتبات عالیات کشور، سهم استان اصفهان ۳۵طرح است افزود: طبق برنامه هر سال ۶۰میلیارد ریال سهم نذرهای استان اصفهان برای عتبات عالیات است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد