نام نامیش چنان با روح وجسم شیعه آمیخه که به هیچ وجه گسستنی نیست و حاصل این پیوند چیزی نیست جز فروزان‌تر شدن آتش عشق ولایت او که به مثابه‌ی میراثی پرارج در سینه‌هایمان جاوید شده ‌است. دل‌های دوستداران او جایی است که وسعت صد افلاک در برابرش بهایی ندارد، دل‌های ما جایی است که قرن‌های دیرینه میزبان وجودی بزرگوار و باعظمت است؛ وجودی که تا بوده،سرچشمه‌ی پاک مهر و لطف و عطوفت بوده است.
ولادت با سعادت امام حسن عسکری علیه السلام نقطه عطفی در تاریخ تشیع بود. آماده سازی شیعیان برای ورود به دوران غیبت منجی بزرگ عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج) مسئولیت خطیری بود که با صبر و بردباری و درایت بی نظیر ایشان به نیکوترین شکل به انجام رسید. ایشان در دوران امامت پر بار خویش، آثار مهمی از تفسیر قرآن و نشر احکام و بیان مسائل فقهی بر جای گذاشتند و بهره مندی مسلمانان از تعلیمات عالیه قرآنی، تبحر مسلمانان در فقه و فلسفه، ترویج مناظرات کلامی و نهادینه کردن اصل امامت در جامعه مسلمین، از دیگر برکات دوران امامت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام بود.
اینجانب هشتم ربیع الثانی خجسته میلاد با سعادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، امام حسن عسکری علیه السلام ، اُسوه شکیبایی و پایمردی و پیشوای خورشید پرور آسمان انتظار را به همه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم خداوند متعال توفیق پیروی و بهره مندی از تعالیم ارزشمند آن امام هُمام را به همه ما عنایت نماید و در فرج و ظهور فرزند بزرگوارش حضرت مهدی (عج) تعجیل فرماید . امید است که همواره در شناخت اهل بیت و حرکت در مسیر مکتب نجات بخش انبیاء الهی کوشا باشیم.

عباس قطب الدین

۲۴ اذرماه ۱۳۹۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد