به گزارش ایرنا، مهندس حسن پلارک روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از خادمان موکب‌های هرمزگان در اربعین افزود: دلیل اقدام‌های اخیر دشمنان نیز شکل گیری هلال شیعی است که با وجود توطئه‌ها و کارشکنی‌های دشمنان به واقعیت پیوست.

وی ادامه داد: دشمن پس از چند سال استعمار، هشت سال تبلیغات منفی در کشور عراق علیه ایران و ایجاد جنگ قصد داشت روابط این ۲ کشور همسایه را خصمانه تعریف کند.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: امروز به برکت مشترکات دینی و به خصوص مراسم اربعین، پس از سقوط صدام، مردم ایران و عراق با یکدیگر متحد شدند و دوستی دیرینه خود را از سر گرفتند.

وی افزود: در حال حاضر جریان‌های ملحد و تکفیری با یکدیگر علیه نظام متحد شده اند، اما مردم با بصیرت بالا تحلیل می‌کنند و در موقع لزوم در صحنه حاضر می‌شوند.

مهندس پلارک در ادامه اظهار داشت: طرح صحن حضرت زهرا(س) درحرم حضرت امیرالمومنان(ع) در ۲۲۰ هزار متر مربع زیربنا در مدت پنج سال اجرا شد و در اربعین امسال هزاران زائر در آن ساکن شدند.

وی افزود: طرح توسعه حرم امام حسین(ع) با ساخت صحن حضرت زینب(س) آغاز شده است که امید است تا اربعین ۱۳۹۸ اجرا شود و بیش از ۱۶۰هزار متر مربع فضای مسقف در اختیار زایران قرار گیرد.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: حرم امامین عسکرین(ع) در سامرا زیباتر از حرم قبلی ساخته شد و اکنون طرح توسعه حرم تا شعاع ۳۰۰ متری آغاز شده است.

وی تصریح کرد: امسال در کاظمین نیز ۷۰ هزار زایر ساکن شدند که فضای سرپوشیده کافی در اختیار آنان قرار گرفت.

مراسم تجلیل از خادمان موکب‌های هرمزگان در اربعین سال جاری روز پنجشنبه در تالار آیینه قشم با حضور نماینده محترم بعثه مقام معظم رهبری و رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین کشور، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، معاون استاندار، فرماندار قشم و جمعی از خادمان موکب‌ها برگزار شد.

اربعین امسال، ۸۰۰ خادم از استان هرمزگان در قالب ۲۳ موکب از زائران حسینی پذیرایی کردند که ۱۰ موکب در داخل کشور و ۱۳ موکب در شهرهای مختلف عراق مستقر بودند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد