عملیات نصب هواکش‌ در صحن‌های حرم امامین جوادین (ع) به پایان رسید و با این اقدام نفوذ رطوبت در صحن‌های حرم کاظمین متوقف شد

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، طرح مقاوم‌سازی و توسعه حرم امامین جوادین (ع) در کاظمین به همت ستاد بازسازی عتبات در سال‌های اخیر در حال انجام است.

با توجه به بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی و وجود رطوبت زیاد در کاظمین، روند توسعه و مقاوم‌سازی این حرم مقدس با مشکلاتی روبرو بود.

بر همین اساس مهندسان ایرانی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و تخریب فضاهای داخلی حرم مطهر امامین جوادین (ع) تصمیم به نصب تونل‌های هواکش در صحن و شبستان‌های حرم مقدس کاظمین گرفتند.

در مرحله نخست تونل‌های هواکش به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت هوا و تخریب سنگ‌ها در صحن حرم امامین جوادین (ع) نصب شد که این روند اکنون به پایان رسیده و قرار است در داخل حرم مطهر یعنی نزدیک ضریح امامین جوادین (ع) نیز این روند انجام شود.

به طوری که در طرح بازسازی حرم کاظمین دیوارهای اطراف ضریح برای نصب هواکش‌ها آماده شده است. البته در این طرح قرار است دیوارها و کف و همچنین سقف این حرم مطهر در اطراف ضریح به همان سبک قبلی بازسازی شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد