به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، محمد جلال مآب جانشین رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در آئین آغاز به کار این همایش گفت: رسالت ستاد بزسازی عتبات عالیات ساخت فضای مناسب برای زیارت هموطنان و دیگر زائران اعتاب مقدسه است تا بهره معنوی بیشتری از این اماکن مقدس بهره ببرند.

وی با اشاره به عظمت راهپیماعی اربعین حسینی اظهار کرد: روزی شاید چند ده نفر در مراسم پیاده روی اربعین حضور پیدا می کردند یک روزی همین مورد به چند صد نفر و بعد چندهزار نفر و امروز جمعیت میلیونی به زیارت اربعین مشرف می شوند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا کنگره عظیم اربعین حسینی به موجی بزرگ و خروشان تبدیل شود.

در ادامه این همایش رستمی نماینده ستاد اربعین حسینی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: در برنامه سال آینده اپلیکیشن و کتاب های راهنما برای استان ها تدارک دیده شده است.

وی افزود: روند صدور پروانه‌های موکب داری در سال آینده و ساز و کار آن در نرم افزاری که طراحی شده، پیش بینی شده است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه میزبان اصلی عراقی‌ها هستند و ما مهمان هستیم گفت: باید احترام میزبان و برادران عراقی حفظ شود و این روند هرسال بهتر از سال قبل باشد.

همچنین سراجان جانشین رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کربلا معلی گفت: تاکید ما براین است که برای اربعین حسینی بتوانیم موکب‌های مشترک بین ایران و عراق داشته داشته باشیم.

براساس این گزارش، مسئولان ستادهای بازسازی در پنل‌های تخصصی فرهنگی، مشارکت‌های مردمی، اعزام و پشتیبانی، مالی و اربعین حسینی به بررسی مشکلات و تدوین راهکارهای ارتقاء بهتر امور پرداختند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد