به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک در جمع مهندسان، پیمانکاران و عوامل اجرایی صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در نجف اشرف گفت: در آستانه سال جدید این نوید را به دو ملت بزرگ ایران و عراق و تمامی شیعیان جهان می‌دهیم که پس از ۵سال کار شبانه روزی، مراحل پایانی اجرای طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا(س) ظرف چندماه آینده به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه اجرای طرح توسعه ۲۰برابری حرم مطهر علوی در این مدت کوتاه با عنایت اهل بیت(ع)، همکاری برادران عراقی و با پشتیبانی مردم بدون مشکل پیشرفته است گفت: زیربنای این پروژه در ابتدا حدود ۲۲۰هزار مترمربع بود که با اضافه شدن ملحقات به حدود ۳۰۰هزارمترمربع افزایش یافت.

وی ضمن تجلیل از عوامل اجرایی، مهندسان، شرکت‌های پیمانکار و استادکاران و هنرمندان ایرانی گفت: یکی از دلایل اجرای این طرح بزرگ با کمترین هزینه، نگاه غیرمادی عوامل بود به‌طوریکه بسیاری از پیمانکاران بدون دریافت سود و تنها براساس قیمت تمام شده مشغول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: از تجربه بدست آمده در پروژه صحن حضرت زهرا(س) در اجرای فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) بنام صحن حضرت زینب(س) استفاده خواهد شد.

پلارک با بیان اینکه یکسال و نیم ازآغاز عملیات اجرایی صحن حضرت زینب(س) می‌گذرد اظهار کرد: امیدواریم همانطور که خیرین و مردم دوست دار اهل بیت، ستاد بازسازی عتبات را در طرح توسعه حرم مطهر علوی یاری کردند، در این پروژه نیز که حرم مطهر امام حسین(ع) را ۱۴برابر توسعه می دهد، پشتیبان ما باشند.

پلارک یادآور شد: در حرم مطهر امامین جوادین علیهم السلام در کاظمین نیز با مرمت، بازسازی و الحاق مسجد تاریخی صفویه به حرم و مسقف سازی دو شبستان شرقی و غربی، فضای رفاهی و زیارتی ۱۰ برابر افزایش یافته است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: توافق کلی با دیوان وقف شیعی عراق برای توسعه حرم مطهر امامین عسکریین علیهم السلام در سامراء به شعاع ۳۰۰متر صورت گرفته و جزئیات فنی آن توسط دو طرف در حال بررسی است.

وی گفت: هومطنان علاقه‌مند به فیض مشارکت در بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه می‌توانند کمک‌های خود را از طریق شماره‌گیری کد #۱۱۰*۷۸۰*(ستاره هفت هشتاد ستاره صدوده مربع) اهداء کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد