رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات از افتتاح صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در ایام عید غدیر خم خبرداد و گفت: سایر پروژه‌ها همانند توسعه حرم امامین عسکرین(ع) نیز در سال ۹۷ انجام می‌پذیرد

مهندس حسن پلارک ریاست محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره برنامه‌‌های انجام گرفته در سال ۹۶ اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌ها، پایان طرح توسعه اولیه حرمین امامین جوادین(ع) بود که با این پروژه، دو شبستان به بخش زیارتی صحن و حرم مطهر اضافه شد.

وی ادامه داد: بازسازی و طلاکاری کلی ایوان باب المراد و باب القبله و باب القریش نیز در حرم مطهر امامین جوادین(ع) نیز به دست متخصصان انجام گرفت.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: یکی دیگر از عمده برنامه‌های سال ۹۶ ترمیم گنبد امام علی (ع) بود که این کار نیز با همت و تلاش متخصصان صورت گرفت.

مهندس پلارک به برخی پروژه‌های اجرایی سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: برخی پروژه‌ها همانند صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در نجف اشرف سال ۹۷ به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرد: صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در ایام عید غدیر خم به صورت کامل افتتاح می‌شود.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: فازهای بخش‌ نخست زیارتی صحن حضرت زهرا(س) سال گذشته افتتاح و در اختیار زائران قرار گرفت و باقی بخش‌ها نیز به مرور به روی زائران بازگشایی شد.

مهندس پلارک توضیح داد: کارهای پروژه صحن و شبستان حضرت زهرا(س) تقریبا به اتمام رسیده و فقط برخی بخش‌های زیرساختی همانند برق رمپ‌ها و پله برقی‌ها باقی‌ مانده که این مهم نیز در روزهای آتی به پایان می‌رسد تا این صحن به صورت کامل در اختیار زوار قرار گیرد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: طرح توسعه حرم امامین عسکرین(ع) در سال ۹۷ انجام می‌گیرد.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: در سال ۹۶ توافقات اولیه این طرح صورت گرفت و سایر کارهای عملیاتی برای طرح توسعه طی امسال صورت می‌گیرد؛ با اجرای این طرح ۳ مرحله‌ای در حدود ۳۰۰ متر به صحن و حرم اضافه می‌شود که باعث افزایش گنجایش زائران خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد