به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات سامراء ، ذبیح‌الله بابایی در جریان بازدید مدیرکل صدا و سیمای استان از پایان کار ساخت نیم ضریح سداب مقدس گفت: عرض و ارتفاع نیم‌ضریح ۷.۵ در چهار متر است که در ساخت آن بیش از ۷۰۰ کیلوگرم نقره استفاده شده است.

با تجلیل از عملکرد مدیران و کارکنان صدا و سیمای استان در امر جذب کمک‌های مردمی و اطلاع رسانی از عملکرد این ستاد اظهار کرد: تعامل رسانه استانی با این ستاد موجب افزایش کمک‌های مردمی و خیرین به ستاد بازسازی عتبات عالیات شده است.

وی با اعلام اینکه کار ساخت نیم ضریح در زنجان به پایان رسیده است گفت: در ساخت این ضریح ۴۰ قلم زن زنجانی با اساتید این کار همکاری داشته‌اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با تاکید بر اینکه این نیم ضریح از محل کمک‌های مردم استان ساخته شده است، گفت: مردم و خیرین استان می‌توانند برای بازدید از این نیم ضریح به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مراجعه کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان نیز با تاکید بر اینکه ساخت این نیم ضریح در استان زنجان یک کار عظیم فرهنگی است، گفت: این برای هم استانی‌ها و همه مردم ایران افتخار بزرگی است.

مرتضی صفری با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز زنجان برای انعکاس این کار عظیم همچون گذشته آمادگی کامل دارد، افزود: تمام ظرفیت‌های رسانه به کارگرفته خواهد شد، تا بتوانیم گامی برای اهل بیت(ع) برداریم.

براساس این گزارش، قرار است این نیم ضریح به سامراء منتقل و در سرداب مقدس، طبقه زیر زمین حرم مطهر و در سمت چپ محل غیبت حضرت ولی عصر (عج)، رو به طرف روضه مطهره نصب شود.

منبع : وبسایت ستاد بازسازی عتبات عالیات

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد