به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات سامراء ، جمشید گودرزی با اشاره به جدول زمان‌بندی اجرای برنامه‌های این کمیته اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌ها مقدمات فعالیت‌های اربعین حسینی از ابتدای اردیبهشت آغاز شده است که دریافت مقدمات کاری و صدور مجدد پروانه‌ها تا سوم مهرماه ادامه دارد.

وی به سهمیه‌بندی استان‌ها برای فعالیت‌های اربعین اشاره کرد و افزود: ۹ قرارگاه پیش‌بینی شده است که ۵ قرارگاه در عراق و چهار قرارگاه در مرز ایران و عراق است که مسئولیت فرماندهان قرارگاه‌ها تعیین و ابلاغ می‌شود تا اقدامات اجرایی را به نحو خوبی پیش ببرند.

گودرزی با بیان اینکه همایش‌های استانی با قرارگاه‌های عملیاتی اسکان و تغذیه برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: برای هراستان زمان‌بندی در دو نوبت اول تیرماه تا دهم مهر‌ماه به منظور توجیه موکب‌داران اربعین در سطح استان صورت می‌گیرد. همچنین نیازسنجی با هماهنگی استان‌ها از زمین تا سایر امکانات در مرز یا استان‌های عراق باید توسط هر استان اعلام شود تا نیازها به قرارگاه اسکان و تغذیه اطلاع‌رسانی شود.

وی به برگزاری جلسات مشترک ایران و عراق با استان‌های معین از ۱۵ تیر تا اول مردادماه اشاره کرد و گفت: برای ویزای خادمان نیز هماهنگی‌هایی صورت می‌گیرد تا بر اساس ظرفیت و سهمیه هر استان خدمات مشخص و ابلاغ شود.

گودرزی با بیان اینکه لیست اطلاعات خادمان برای صدور ویزا و مشخصات خودروها برای انتقال نیز باید تهیه شود خاطر نشان کرد: زمین‌های پیشنهادی برای راه‌اندازی موکب‌ها از شهریور تا اواخر مهرماه تحویل داده می‌شود. همچنین اعزام خادمان و خروج کالا و امکانات از ۱۰ مهرماه تا ۲۳ مهرماه مصادف با ۲۲ محرم تا ۵ صفر صورت می‌گیرد که از ۲۸ مهرماه تا ۱۳ آبان‌ماه عملیات ارائه خدمات آغاز می‌شود.

وی با اشاره به زمان جمع‌آوری موکب‌ها و انتقال امکانات گفت: از ۱۳ تا ۱۵ آبان مصادف با ۲۵ تا ۲۷ صفر امکانات جمع‌آوری و منتقل می‌شود و ۳۰ صفر گزارش نهایی اقدامات موکب‌ها جمع‌بندی خواهد شد.

گودرزی با اشاره به مراسم تقدیر از موکب‌داران و خادمان اربعین تصریح کرد: در هر استان تا ۳۰ آذرماه از موکب‌داران و خادمان اربعین تجلیل می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد